"Z podwórka na bieżnię"

Środa, 03. Październik 2018 13:17

dsc-0258_3

W dniu 3 października w hali MGOSiR pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki zrealizowany został projekt edukacyjny „z podwórka na bieżnię”. Celem tej akcji jest promocja aktywności ruchowej połączona z umożliwieniem dzieciom poznania najprostszych form aktywności fizycznej, na bazie najbardziej wszechstronnej dyscypliny jaką jest Lekka Atletyka.

 

 

W projekcie wzięły udział szkoły z Gminy Koronowo. Każdą szkolę reprezentowało 6 dziewcząt oraz 6 chłopców z klas IV-VI. Uczniowie na początku brali udział w części teoretycznej, podczas której oglądali film z największymi osiągnięciami polskich lekkoatletów, połączonego z quizem. Część praktyczna to konkurencje lekkoatletyczne m.in.: skok wzwyż, rzut oszczepem, bieg przez płotki, bieg na 100 m oraz rywalizacja w sztafecie. Rywalizację zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie.

dsc-0303_10

Każde dziecko biorące udział w wydarzeniu otrzymało wodę, owoc, koszulkę oraz pamiątkowy. Można było liczyć również na autografy i zdjęcia ze wspaniałymi sportowcami: panem Sebastianem Chmarą – m.in. Halowy Mistrz Europy i Świata w siedmioboku, oraz panem Pawłem Januszewskim – Mistrzem Europy  w biegu na 400 m przez płotki, którzy swoja obecnością uświetnili to wydarzenie. 

Czytany: 492 raz(y) Brak komentarzy CZYTAJ WIĘCEJ
 

 

Copyright © MGOSiR Koronowo. Design: Projektowanie stron www | Studio WWW