Konrad Rudnik i Szymon Suchomski z Sępólna Krajeńskiego zwycięzcami IX Polonez Cup

Poniedziałek, 31. Lipiec 2017 09:59

Miniona sobota w Pieczyskach była miejscem rozgrywania kolejnej, IX już edycji Turnieju Siatkówki Pażowej Polonez Cup 2017'. Do turnieju ostatecznie przystąpiło 14 par męskich z Bydgoszczy, Solca Kujawskiego, Sępólna Krajeńskiego a nawet Malborka.

Zespoły tradycyjnie już rywalizowały systemem brazylijskim /do dwóch przegranych meczów/.  Do ćwierćfinałów spotkania rozgrywane były po jednym secie do 21 pkt., w kolejnych fazach walka toczyła się już do dwóch wygranych setów.

 

Dużym sukcesem dla miejscowego Spartakusa było dojście do ćwierćfinałów aż dwóch duetów. Były to teamy Bylicki/Gaura oraz Lasota/Gliszczyński i ostatecznie zajęły 5 lokatę w końcowej klasyfiacji turnieju.

W walce o najniższe miejsce na podium para Walczak/Mikołajski stawiła czoło zespołowi z Malborka Zemło/Szymula. Kontuzja jednego z graczy tego pierwszego zespołu i brak zgrania z "awaryjnie" grającym zawodnikiem innej drużyny spowodowało, że spotkanie rozstrzygneli na swoją korzyść goście z Malborka, wygrywając ostatecznie 2:0 (21:18; 21;13). W meczu o pierwsze miejsce spotkali się zeszłoroczni zwycięzcy, tj. para Nadrakowski/Bednarski z Rudnikiem/Suchomskim. Mecz stał na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Ostatecznie lepsi okazali się Konrad Rudnik i Szymon Suchomski z Sępólna Krajeńskiego, którzy zdetronizowali dotychczasowych mistrzów i wygrali 2:0 (21:18; 21:15). Mamy nadzieję, że para Bartosz Nadrakowski i Krystian Bednarski /wielokrotni uczestnicy Polonez Cup/ wrócą za rok, aby ponownie powalczyć o zwycięstwo.

MVP turnieju został wybrany Konrad Rudnik z Sępólna Krajeńskiego, odebrał  z rąk dyrektora MGOSiR Macieja Makowskiego pamiątkową statuetkę i nagrodę rzeczową.

Za miejsca na podium zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz  nagrody finansowe /pierwszy raz w historii imprezy/ odpowiednio I miejsce – 450 zł, II miejsce – 250 zł, III miejsce – 100 zł . Wszyscy zawodnicy turnieju otrzymali także pamiątkowe koszulki oraz kubki ze smyczami.

Organizatorzy dziękują wszystkim zawodnikom za przybycie, sportową walkę i emocjonujące widowiska, sędziom za wytrwałe sędziowanie.

Klub Sportowy Spartakus razem z MGOSiR Koronowo już po raz 9 byli organizatorami tego turnieju. Sponsorem tytularnym był Ośrodek Wypoczynkowy „Polonez” prowadzony przez Łukasza Kalinowskiego. Ufundował ciepły posiłek oraz puchary dla zwycięzców. Wsparcia imprezie udzieliła również Gmina Koronowo oraz działający podczas sezonu letniego „Bar u Kuby” w Pieczyskach.

Za rok odbedzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja imprezy, którą zapowiadamy i do udziału w niej zapraszamy już dzisiaj !!!

źródło: Spartakus Koronowo                                                                                         dodał J. Jasionowicz

Czytany: 508 raz(y) Brak komentarzy CZYTAJ WIĘCEJ
 

 

Copyright © MGOSiR Koronowo. Design: Projektowanie stron www | Studio WWW