Podsumowanie XI Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego im. Braci Mikrutów

14 maja 2023r. odbyła się już jedenasta edycja Biegu Ulicznego im. Braci Mikrutów. Na starcie stanęło 80 zawodników w kat. OPEN oraz blisko 120 uczestników w kat. dziecięcych i młodzieżowych.

Wszyscy uczestniczy ukończyli swoje dystanse. Wśród dorosłych najlepszym mężczyzną okazał się Gracjan Gruszka z czasem 00:34:55, na drugim miejscu uplasował się Mateusz Ossowski z czasem 00:35:15, trzecie miejsce przypadło Mariuszowi Pawłowskiemu z czasem 00:35:21.

Wśród pań na pierwszym miejscu przybiegła Monika Sobczak z czasem 00:41:36, drugie miejsce zapewniła sobie Patrycja Paczkowska 00:43:13, a trzecie miejsce przypadło Agacie Woźniakowskiej z czasem 00:44:19.

Wśród młodzieży w kat. 14-16 lat, w kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Marta Łaz, II miejsce Anna Kiełpikowska, III miejsce przypadło Martynie Dąbrowskiej. Natomiast wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał się Szymon Paliga i zajął I miejsce, drugi na linię mety przybiegł Kacper Kowalkowski, a trzeci Jakub Fatz.

Kat. 11-13 lat, w kategorii dziewcząt I miejsce Julia Matuska, II miejsce Julia Maciejewska, III miejsce Małgorzata Rode. Wśród chłopców I miejsce Bartosz Śliż, II miejsce Oskar Bonin, III miejsce Aleksander Russ.

Kat. 8-10 lat, w kat. dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Iga Nowicka, drugie miejsce Wiktoria Koźlinka, trzecie miejsce Natalia Andrzejewska. Wśród chłopców pierwszy na mecie zameldował się Fabian Sienkiewicz, drugi Aleksander Musiał, trzeci Jakub Zawodniak.

W biegach „rodzice z dziećmi” w kat. 6-7 lat jako pierwszy metę przekroczył Jędrzej Gabrysiak, drugi był Stanisław Brygman a trzeci Szymon Dalke.

W kat. 4-5 lat „rodzice z dziećmi” pierwsze miejsce zajął Piotr Urbaniak, drugie Hubert Szymański, trzecie miejsce zajęła Pola Jarmórz.

W kat. do 3 lat „rodzice z dziećmi” – była to kategoria najmłodszych dzieci na pierwszym miejscu uplasował się Antoś Sienkiewicz, na drugim miejscu Aleksander Zieliński, a na trzecim miejscu Szymon Tabasz. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!